Kup Dapoksetyna online

Co to jest dapoksetyna?


Przedwczesny wytrysk to jedna z dysfunkcji seksualnych, na którą cierpią miliony mężczyzn na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat największe firmy farmaceutyczne stale pracują nad badaniami i rozwojem cząsteczki, która miałaby leczyć ten problem medyczny. W końcu udało im się odkryć nowe wskazania dla dapoksetyny (leku, który już wcześniej został opracowany do leczenia procesów depresyjnych), które zmieniły życie seksualne mężczyzn cierpiących na przedwczesny wytrysk.
Dapoksetyna jest substancją czynną stosowaną w zwalczaniu przedwczesnego wytrysku i jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (klasa inhibitorów znana jako SSRI). Dapoksetyna jest pierwszym lekiem zatwierdzonym w 2009 roku przez europejską agencję regulacyjną do leczenia tego stanu.

Skład


Dapoksetyna jest zazwyczaj wprowadzana do obrotu w postaci tabletek powlekanych o mocy 30 mg i 60 mg, zawierających chlorowodorek dapoksetyny oraz substancje pomocnicze niezbędne do uzupełnienia składu.

Działanie farmakologiczne


Priligy (nazwa handlowa dapoksetyny) działa na poziomie nadrdzeniowym i hamuje odruch wytrysku. Podobnie jak wszystkie inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, ta substancja czynna wywiera swoje działanie poprzez hamowanie transportera wychwytu zwrotnego serotoniny, ale przy minimalnym działaniu noradrenaliny i dopaminy. Z drugiej strony różni się od innych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny w jednym zasadniczym punkcie: jego działanie pojawia się szybko, co dla pacjentów stanowi realne rozwiązanie i nie muszą oni czekać kilku dni leczenia, aby uzyskać rezultaty. 
Według badań przedklinicznych z dapoksetyną, lek hamuje odruch wytrysku i działa na poziomie nadskrzyżowaniowym w zewnętrznym jądrze paragigantokomórkowym (LPGi, struktura zasadnicza dla odruchu). Moduluje odruch i wydłuża okres przed wypróżnieniem.

Wskazania


Dapoksetyna jest lekiem stosowanym w leczeniu, kontroli i poprawie przedwczesnego wytrysku u dorosłych mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat. Pomaga również zmniejszyć frustrację i zmartwienia u mężczyzn cierpiących na przedwczesny wytrysk, dzięki czemu kompleksowo poprawia jakość ich życia. 

Dawkowanie


Zalecana dawka dapoksetyny wynosi 30 mg na dobę (tabletki), chociaż w razie potrzeby lekarz prowadzący może zwiększyć dawkę do 60 mg na dobę. Lek ten należy przyjąć na jedną do trzech godzin przed aktywnością seksualną. Dapoksetyna powinna być przyjmowana z co najmniej jedną pełną szklanką wody (jest to bardzo ważne). 
Nie należy przyjmować tego leku częściej niż raz na dobę. 
Nie należy pić alkoholu podczas stosowania tego leku. Osoby przyjmujące dapoksetyny mogą odczuwać zawroty głowy, niewyraźne widzenie lub odczuwać senność, dlatego nie zaleca się im prowadzenia samochodu ani obsługiwania jakichkolwiek maszyn. 

Działania niepożądane


Wszystkie leki mają na celu wyleczenie i/lub poprawę jakości życia pacjentów. Jednak mogą one również powodować pewne niepożądane (ale spodziewane) skutki uboczne. Najczęstsze działania niepożądane występujące podczas stosowania dapoksetyny (dotyczące 1 na 10 mężczyzn) to drażliwość, zawroty głowy, niepokój, pobudzenie, ból głowy, trudności z uzyskaniem erekcji, nieprawidłowe pocenie się, biegunka lub zaparcia, trudności z zasypianiem, zmęczenie, drżenie, niewyraźne widzenie, niestrawność, suchość w ustach. Zawsze należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem przy pierwszych oznakach najmniejszego nietypowego objawu lub działania niepożądanego.
Natomiast rzadziej występujące działania niepożądane to: omdlenia, uczucie paranoi, dezorientacja lub zaburzenia orientacji, arytmia, problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej, zmęczenie i osłabienie, nieprawidłowy smak w ustach, rozszerzone źrenice, uczucie upojenia.

Przeciwwskazania


Dapoksetyna nie powinna być przyjmowana przez osoby uczulone na tę substancję czynną lub na substancje pomocnicze, które również wchodzą w skład produktu. 
Również osoby cierpiące na następujące schorzenia lub przyjmujące leki przeciwdepresyjne zwane inhibitorami monoaminooksydazy (MAO) nie powinny stosować dapoksetyny: problemy z sercem, wcześniejsze omdlenia w wywiadzie, mania, ciężka depresja, umiarkowane lub ciężkie problemy z wątrobą. 
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku, w tym dapoksetyny, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem oraz poinformować lekarza o wszelkich innych lekach wydawanych na receptę lub bez recepty, które pacjent przyjmuje lub niedawno przestał przyjmować.
Należy również omówić z lekarzem, jeśli pacjent ma inne problemy seksualne, niskie ciśnienie krwi w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia, jeśli pacjent ma padaczkę, stosowanie leków rekreacyjnych, takich jak ecstasy, LSD, narkotyki, itp. oraz spożywanie alkoholu, zaburzenia psychiczne, takie jak mania, depresja i choroba dwubiegunowa. 

Interakcje leków


Pacjenci przyjmujący którykolwiek z następujących leków nie mogą jednocześnie przyjmować dapoksetyny: jak wspomniano powyżej, leki na depresję zwane MAOI, tiorydazyna (leczenie schizofrenii), lit (leczenie zaburzenia dwubiegunowego), linozolid (antybiotyk), tryptofan, dziurawiec, tramadol, leki stosowane w leczeniu migreny. W przypadku przerwania przyjmowania któregokolwiek z wyżej wymienionych farmaceutyków, należy odczekać określoną liczbę dni, zanim będzie można przyjąć dapoksetynę. Nie jest to jednakowe dla wszystkich leków, dlatego przed jakąkolwiek zmianą leku należy skonsultować się z lekarzem.
Osoby, które muszą przyjmować dapoksetynę, powinny również powiedzieć lekarzowi, jeśli przyjmują m.in. niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen), leki stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji, leki stosowane w leczeniu dławicy piersiowej lub wysokiego ciśnienia krwi, zabiegi medyczne kontrolujące stan zapalny prostaty, leki stosowane w leczeniu HIV, leki inne niż wymienione powyżej oraz leki kontrolujące nudności. 

Prezentacja


Lek ten jest dostępny w postaci tabletek powlekanych 30 mg i 60 mg w opakowaniach typu blister.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu i blistrach. 
Ten i wszystkie leki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w chłodnym miejscu.